۴ نکته درباره بازگشت زیدان آسیا به استقلال

[ad_1]

بدون شک جباری آماده می تواند استقلالی ها را تا آستانه قهرمانی پیش ببرد و از طرفی دیگر نیز عدم آمادگی وی در کنار مسائل حاشیه ای این بازیکن می تواند یک تیم بزرگ را با چالش های مهمی برای رسیدن به قهرمانی مواجه کند. حالا باید دید که 8 محبوب آبی ها در فصل آینده در کدام یک از این 2 مسیر قرار خواهد گرفت.

جباری 

 

سرویس ورزشی فردا: مجتبی جباری به استقلال بازگشت. این خبری بود که روز گذشته و در حین برگزاری تمرین استقلالی ها به گوش رسید و کمپ تمرینی ناصر حجازی را تا سر حد انفجار پیش برد. 8 محبوب آبی ها هم با بازگشت خود بار دیگر به همان محبوبیت گذشته دست یافت و روی دوش هواداران قرار گرفت.  
 
فصل گذشته لیگ ستارگان قطر برای جباری سخت شروع شد و با بدشانسی تمام به پایان رسید، مصدومیت بیش از گذشته او را آزار داد و هرگز از آن جباری همیشگی خبری نبود، همین عملکرد او باعث شد در تفکر مسوولان الاهلی جایی نداشته باشد و به همین خاطر زمزمه‌هایی درباره حضورش در لیگ برتر به وجود بیاید. هر چند به نظر می‌رسد جباری در روزهای دوری از استقلال، گزینه دیگری را مدنظر نداشته باشد اما حتی در صورت تمایل جباری، جایی برای این بازیکن ملی‌پوش سابق کشورمان در لیگ برتر نخواهد بود.
 
یک بازیکن باید برود؛ شاید مگویان
 
حضور مجتبی جباری در جمع بازیکنان استقلال قطعا باعث شد تا یک بازیکن از لیست آبی پوشان خارج شود. این در حالی است که با توجه به حضور کریمی در رده بالای ٢٣ سال یک نفر باید از فهرست استقلال خارج شود.

از سویی به نظر می‌رسد هرائر مگویان که منصوریان نظری روی او ندارد از فهرست آبی پوشان خارج می شود. در صورت این اتفاق باشگاه استقلال باید مگویان را راضی کرده و مطالبات این بازیکن را که یک سال دیگر با این تیم قرارداد دارد پرداخت کند.
 
جذب رامین رضائیان منتفی شد
 
رامین رضاییان یکی از بازیکنانی است که به شدت مورد توجه استقلال قرار داشت و حتی گفته می شد توافق های اولیه هم با این بازیکن انجام شده بود اما در نهایت این بازیکن پاسخ قطعی به استقلالی ها نداد تا علیرضا منصوریان قید این بازیکن را بزند. با حضور جباری پرونده نقل و انتقالاتی باشگاه استقلال رسما بسته شد و باید دید در نهایت رامین رضاییان از بین تیم های ایرانی و یا خارجی کدام تیم را انتخاب می کند.
 
نقش منتظری در بازگشت جباری
 
علیرضا منصوریان به شدت مقابل احتمال جذب مجتبی جباری جبهه گرفته بود و حتی هفته قبل درگیری هم با هواداران استقلال در فضای حقیقی و مجازی پیدا کرد. برخی هواداران استقلال بی توجه به ایده های سرمربی این تیم به وی فشار می آوردند که او باید حتما جباری را جذب کند و در این مسیر هم توجهی به فرمانده بودن و مربی بودن منصوریان نداشتند اما نکته اینجاست که پس از جذب پژمان منتظر این بازیکن بدون واسطه و بدون شایعه پراکنی و تحریف واقعیت ها در مورد جباری با منصوریان صحبت کرده و بخشی از دلخوری منصوریان از جباری را از بین برده است. حالا که این اتفاق رخ داده است باید این جذب را به پای منتظری نوشت که اصوات اضافه را حذف کرده و مستقیم با منصوریان در مورد جباری صحبت کرده و برخی سوئ تفاهم ها را از بین برده است.
 
سوال ذهن هواداران؛ جباری به کار استقلال می آید؟
 
هفته‌های پایانی لیگ ستارگان قطر برای مجتبی جباری روزهای خوبی را رقم نزد، در حالی که این لژیونر کشورمان در اوایل فصل بازی‌های خوبی را برای الاهلی قطر انجام داده بود، هفته‌های پایانی باز هم با مصدومیت‌های مداوم روبه‌رو شد و نتوانست آنطور که باید انتظارات مسوولان و کادر فنی این تیم قطری را برآورده کند.  
 
البته جباری در پایان فصل در مصاحبه‌ای از دلایل ناکامی پرده برداشت و در حقیقت همه چیز را گردن سرمربی تیمش انداخت اما او به خوبی می‌دانست که دوری او از ترکیب الاهلی و پا گذاشتن به روزهای ناکامی تنها به دلیل مصدومیت‌های او و ضعف بدنی‌اش بود.  در حالی که جباری تلاش داشت همچنان به فوتبالش در قطر ادامه دهد اما شرایط پیش آمده برای او در هفته‌های پایانی باعث شد تا خروج او از قطر و تمایلش به سمت لیگ برتر کشورمان کاملا آشکار شود. حالا با این شرایط آنچه در ذهن هواداران استقلال به وجود آمده این است که مجتبی جباری همان بازیکن آماده سال های دور است یا اینکه استقلالی ها در فصل آینده باید منتظر مصدومیت های مجدد جباری در لیگ برتر باشند.
 
بدون شک جباری آماده می تواند استقلالی ها را تا آستانه قهرمانی پیش ببرد و از طرفی دیگر نیز عدم آمادگی وی در کنار مسائل حاشیه ای این بازیکن می تواند یک تیم بزرگ را با چالش های مهمی برای رسیدن به قهرمانی مواجه کند. حالا باید دید که 8 محبوب آبی ها در فصل آینده در کدام یک از این 2 مسیر قرار خواهد گرفت.  

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *