ولیعهد جدید سعودی از چه چیز می‌ترسد؟

[ad_1]

اخبار مربوط به بازداشت «محمد بن نایف» ولیعهد برکنار شده سعودی در حالی منتشر می‌شود که باید پدرسید آیا واقعا این موضوع صحت دارد؟ ولیعهد جدید سعودی از چه چیز می‌ترسد؟

 خبرگزاری تسنیم: به نقل از روزنامه رای الیوم، با توجه به انتشار  اخبار مربوط به بازداشت «محمد بن نایف» ولیعهد برکنار شده سعودی سوال های متعددی مطرح می شود از جمله اینکه آیا این خبر واقعا صحت دارد؟
 
ترس بن سلمان از انقلاب معکوس

 
رسانه های مخالف سعودی از طریق شبکه های تلویزیونی خود که در داخل این کشور ممنوع هستند و نیز روزنامه های معروف غرب به بازداشت محمد بن نایف و بازداشت خانگی او اشاره داشته و به ترس محمد بن سلمان ولیعهد جدید سعودی از انقلاب معکوس پرداخته اند؛ انقلابی که بر اساس آن تمام نقشه های او برای رسیدن به تخت پادشاهی نقش بر آب می شود.
 
اینکه این خبر چقدر صحت دارد و میزان ترس و نگرانی ولیعهد جدید چقدر است، هنوز مشخص نیست اما با توجه به کشمکش بر سر قدرت این خبرها به نظر صحیح می رسند.
 
سکوت رسانه های رسمی سعودی

 
در این میان رسانه های سعودی در قبال این خبر ها  سکوت محض اختیار کرده اند و هیچ توضیحی در این خصوص نداشته اند تا جایی که به نظر می رسد دستورات مراجع عالی در این خصوص کاملا سختگیرانه و قاطعانه است.
 
از بین رفتن تصویر برادرانه دو محمد

 
باید در نظر داشت، قرار دادن بن نایف در بازداشت خانگی می تواند  تصویر «برادرانه» ای که بین دو محمد ترسیم شد، خدشه دار و بلکه کاملا از بین ببرد آن هم در حالی که محمد بن سلمان روز بیعت برای بوسیدن پای بن نایف به سمت او خم شد.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *