روسیه: اقدام نظامی علیه کره شمالی را رد کرد

[ad_1]

خبرگزاری تسنیم: به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، “ولادیمیر سافرانکوف” معاون نماینده دائم روسیه در سازمان ملل شب گذشته در نشست اضطراری شورای امنیت در مورد کره شمالی اعلام کرد که مقامات مسکو بر این مسئله تاکید دارند که امکان بکارگیری هر نوع اقدام نظامی برای حل و فصل مشکلات در شبه جزیره کره، کاملا غیرقابل قبول خواهد بود.  

این دیپلمات بلندپایه روس همچنین یادآور شد که ابتکارعمل مشترک پکن و مسکو در زمینه حل و فصل اوضاع پیرامون کره شمالی می تواند عرصه مناسبی برای بررسی راههای برون رفت از بحران کنونی در شبه جزیره کره، از جمله مشکل موشکی- هسته‌ای کره شمالی باشد.

سافرانکوف تاکید کرد که در حال حاضر مسئله مهم آن است که از بروز هر نوع رویارویی و در معرض خطر قرار گرفتن امنیت منطقه جلوگیری نمود و در عین حال لازم است تا تضمین لازم برای تامین امنیت کره شمالی نیز درنظر گرفته شود.

لازم به یادآوری است که روسیه و چین روز سه شنبه ابتکارعمل مشترکی را برای حل و فصل مشکلات امنیتی در شبه جزیره کره ارائه دادند که از جمله شامل ممنوعیت ادامه آزمایشات موشکی- هسته‌ای کره شمالی و همچنین خودداری واشنگتن و سئول از برگزاری مانورهای نظامی مشترک گسترده در منطقه می شود.   

دیپلمات روس در شورای امنیت افزود، لازم است تا عواقب پرتاب اخیر موشک بالستیک دارای برد متوسط از سوی کره شمالی با دقت و توجه زیاد مورد بررسی قرار بگیرد.

سافرانچوک همچنین تاکید کرد که روسیه مخالف استقرار سامانه های دفاع ضدموشکی «تاد» آمریکا در شبه جزیره کره است. به گفته وی، این سامانه به امنیت راهبردی کشورهای منطقه، از جمله روسیه و چین، آسیب جدی رسانده و در عین حال نمی تواند به هدف خلع سلاح هسته‌ای و ایجاد صلح و ثبات در این منطقه نیز دست یابد.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *